Niewidzialny człowiek, H.G. Wells
pl
Audio
H.G. Wells

Niewidzialny człowiek

Beluisteren in app
Senna atmosfera gospody leżącej na prowincji Anglii zostaje zaburzona pojawieniem się tajemniczego mężczyzny. Ma ciemne okulary i zabandażowaną głowę, co każe właścicielom gospody przypuszczać, że został dotkliwie poparzony. Gość wynajmuje bezterminowo jeden z pokoi. Dopóki opłaty uiszczane są na czas, gospodarze zachowują dyskrecję, ignorując ekscentrycznego mężczyznę. Problem pojawia się, gdy pieniędzy zaczyna brakować. Wierzyciele dostają się do pokoju, w którym mężczyzna urządził zadziwiające laboratorium. Na tym jednak nie koniec złowrogich wydarzeń. Lokator niespodziewanie znika. Okazuje się, że jest niewidzialny.
Utwór Wellsa trudno jednoznacznie sklasyfikować. Fantastyka, w której jednak nie brak zarówno elementów grozy, jak i slapstickowego humoru – taka definicja wydaje się być najbardziej satysfakcjonująca. Mroczny klimat tworzy to nie tylko złowroga tajemnica, lecz także pesymistyczna historia kogoś, kto jest w stanie poświęcić człowieczeństwo dla zysków wypływających ze złowrogich eksperymentów.


Herbert George Wells (1866-1946) – jeden z najbardziej poczytnych pisarzy fantastyki naukowej, biolog. Napisał 63 książki, „Niewidzialny człowiek" i „Wojna światów" stały się klasykami gatunku science fiction. Powieść o inwazji Marsjan została zaprezentowana jako słuchowisko radiowe, zaistniała także w wersji muzycznej i w wersjach filmowych. Kilkakrotnie sfilmowano także inne powieści autora „Niewidzialnego człowieka": „Wehikuł czasu" i „Wyspę doktora Moreau". Wells wywarł duży wpływ na przemiany, które zaszły w Anglii po I wojnie światowej. Współfinansował przedsięwzięcia naukowe, propagował reformy w duchu pacyfistycznym.
4:32:32
Uitgeverij
Saga Egmont

Andere versies

Niewidzialny człowiek, H.G. Wells

Impressies

👍
👎
💧
🐼
💤
💩
💀
🙈
🔮
💡
🎯
💞
🌴
🚀
😄

Wat vind je van het boek?

Aanmelden of registreren

Open de app en luister

Bookmate biedt nu audioboeken! We hebben stapels waarnaar je kunt luisteren, maar op dit moment kan dat alleen via onze apps op je telefoon of tablet.

Niewidzialny człowiek, H.G. Wells
Niewidzialny człowiek
1x4:20-2:20:15
fb2epub
Sleep je bestanden hiernaartoe (maximaal 5 per keer)