uk
Ірина Ігнатенко

Чоловіче тіло у традиційній культурі українців

Meld me wanneer het boek is toegevoegd
Dit boek lezen upload een EPUB- of FB2-bestand naar Bookmate. Hoe kan ik een boek uploaden?
Продовження етнографічного бестселеру «Жіноче тіло у традиційній культурі українців»!
Якими були для українців ХІХ – початку ХХ століття канони чоловічої краси та здоров’я? Які традиційні зачіски носили, чого остерігалися та як за допомогою народних традицій і рецептів лікування долали чоловічі хвороби? Яку охоронно-захисну магію та життєстверджувальну силу мають еротико-сміхові традиції в поховальному обряді? Якими образно-асоціативними та милозвучними замінниками назви чоловічого статевого органу користувалися наші пращури?
Прочитавши цю книжку, ви краще зрозумієте дивовижну українську міфопоетичну картину світу, зможете розкодувати її символіку та збагатити власну духовну культуру.
Книга ілюстрована унікальними світлинами та старовинними поштовими листівками.«Чоловіче тіло у традиційній культурі українців» — довгоочікуване продовження етнографічного бестселера «Жіноче тіло у традиційній культурі українців»! Якими були для українців XIX — початку XX століття канони чоловічої краси та здоров’я? Які традиційні зачіски носили, чого остерігалися та як за допомогою народних традицій і рецептів лікування долали чоловічі хвороби? Яку охоронно-захисну магію та життє- стверджувальну силу мають еротико- сміхові традиції в поховальному обряді? Якими образно-асоціативними та мило- звучними замінниками назви чоловічого статевого органу користувалися наші пращури? Прочитавши цю книжку, ви краще зрозуміє- те дивовижну українську міфопоетичну картину світу, зможете розкодувати її символіку та збагатити власну духовну культуру.
Dit boek is momenteel niet beschikbaar
221 afgedrukte pagina’s
Hebt u het al gelezen? Wat vindt u ervan?
👍👎

Impressies

  • Иван Дарвинdeelde een impressie6 jaar geleden
    👎Overslaan
    💡Heel leerzaam
    💤Saai!

    Нудно, поверхнево. Нагадує літературний огляд дипломної роботи студента-етнографа.

Citaten

  • Анастасія Вітерciteerde uit3 jaar geleden
    На те, що до статевого життя ставилися, так би мовити, як до буденності, але й необхідності, як до вживання їжі чи справляння природних фізіологічних потреб, може вказувати й такий запис В. Гнатюка: «Маси не відчувають смисолово притягательними ні тілесну оголеність, ні зображення людей, що відверто паруються. На простолюд еротично діють обличчя, руки, ноги, зад, а над усе — строкато вишитий одяг»
  • Анастасія Вітерciteerde uit3 jaar geleden
    хочеш, щоб кохав тебе такий то, якого тобі бажається, то ото же не засинай довго на Меланки. Встань раненько, до схид сонця, вкинь крутинь соломи в піч, підпали його і ту мить, взявши макогона на ножа в руки, біжи в сіни до верха під вивід. Настав ножа в дим, бий по йому макогоном (в колодочку), дивись на дим, що виходе зверха й приказуй: Ігнат без п’ят, піди мені приведи того, кого вірно я люблю! Щоб його терло та м’яло, та до мене рвало; щоб його не брала ні їжа, ні робота, ні до іншої охота!»
  • Анастасія Вітерciteerde uit3 jaar geleden
    У матеріалах П. Чубинського знаходимо інформацію про те, що дівчина, яка хоче причарувати хлопця, має «вийти до води упівночі, положити на воду кладку, стать на кладку босими ногами, трястись і казать так: «Трясу, трясу кладкою, кладка водою, а вода купиною, а купина чортами, а чорти козаком N, щоб його трясли, та й до мене принесли, до народженної, хрещенної і молитвянної раби Божої дівчини Марусі»»112

Op de boekenplanken

fb2epub
Sleep je bestanden hiernaartoe (maximaal 5 per keer)